Stolec z pasmami śluzu u 6-tygodniowego dziecka

Mój 6-tygodniowy syn jest karmiony piersią,od 2-3 tyg życia zaczął robić strzelające kupki z pasemkami śluzu,w kolorze musztardowym,po lub w trakcie karmienia pręży się,wypluwa pierś po czym próbuje ją ponownie złapać jednocześnie odpychając ją rączkami.Ulewa raz mniej raz dużo więcej.Tydzień temu na twarzy i klatce piersiowej pojawiły się krostki.Odstawiłam nabiał.Mimo tego po 5 dniach na twarzy pojawiła się kaszka, kupka jest lekko wodnista i seledynowa. Czy jest to nietolerancja laktozy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą wskazywać na nietolerancję laktozy. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Wskazana jest wizyta u specjalisty pediatry.