Częste oddawanie stolca przez 6-tygodniowe dziecko

Witam, mam 6 tygodniowe dziecko w domu. Niepokoją mnie jego kupki. Jest karmowy wylacznie piersia, ja nie spozywam zakazanych produktow . Wyglada to tak, ze kilka minut a nawet juz w trakcie karmienia jest juz kupka, bardzo wodnista. Od kilku dni jest raczej zielna niz zoltawa, czasem ciagnaca sie ze sluzem. Dziecko bardzo glosno oddaje gazy placze i jest niespkojne, kopie nozkami,. Po zrobieniu kupki czasem zasypia. Martwi mnie liczba kupek . Dzis od godz. 13.00 - 10 kupek. Prosze o porade

Piotr Pilarski

U dzieci karmionych piersią jest to normalne. Jest to związane z niedojrzaloscia przewodu pokarmowego.

Pozdrawiam.