Częste oddawanie stolca u wcześniaka

Witam. Moje dziecko jest wcześniakiem karmionym od początku mlekiem modyfikowanym. Do niedawna córka robiła jedną, dwie kupki co drugi dzień i były one zbite i twarde. Od tygodnia robi około 4 kupek na dobę, są rzadsze, różnokolorowe i czasem takie błyszczące jakby mokre. Kiedy zaczęła robić te kupki odstawiłam na trzy dni soki i żółtko, ale nic sie nie zmieniło. Poza tym dziecko nie płacze i jest wesołe. Czy te częste kupki są powodem do obaw?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zmiana charakteru wypróżnień może mieć podłoże chorobowe. Proszę udać się z dzieckiem na wizytę do specjalisty pediatry, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.