Krew z odbytu a ból podbrzusza, wymioty i biegunka

Mam 54 l, wczoraj o 24 źle się poczułam,ból dołem brzucha,raz wymioty. Cały dzień leżałam lekka biegunka, zażywam Nifuroksazyd. Teraz lekkie bóle co jakiś czas. Przestraszyłam się bo w toalecie zauważyłam na papierze toaletowym trochę krwi. Czy może być to spowodowane opisywanymi objawami? Skąd ta krew co to może być? Dziękuję za szybka odpowiedź. Urszula

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Krwawienie może być spowodowane zaburzeniami w obrębie jelita grubego. Wskazana jest pilna wizyta u lekarza.