Cuchnąca biegunka podbarwiona krwią, wymioty u dziecka

Witam, dziecko, 14 i 1/2 roku 3 dni temu miało następujące objawy: wodnista cuchnąca biegunka podbarwiona krwią, wymioty, do tego miesniobole i bol głowy. Podałam nifuroksazyd 200/ 3 razy na dobę, litorsal i smecte przez 2 dni. Objawy ustąpiły po 2 dniach, ale nie wiem ze względu na ich intensywność, ile czasu jeszcze podawać nifuroksazyd. Dodam, ze podobne objawy mamy juz także oboje z mężem...z gory bardzo dziekuje za odpowiedz.

Aleksander Ropielewski

Lek stosuje się nie dłużej niż 7 dni, dlatego obecnie stosowne jest zakończenie terapii w przypadku braku objawów.