Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krople do oczu a następna wizyta

Nigdy nie narzekałam na ból oczu, chociaż niedługo skończę 65 lat. Moja choroba zaczęła się stosunkowo niedawno, bo od kwietnia tego roku chodzę do poradni okulistycznej, przeszłam badania i wkraplam krople do oczu o nazwie Combigan i następną wizytę mam dopiero 25.09.2009 r.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Wzrost ciśnienia śródgałkowego a jaskra

Czym jest ciśnienie śródgałkowe? Jakie to ma wpływ na funkcjonowanie organizmu? I wreszcie co sprawia, że ciśnienie rośnie? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Witam serdecznie,

Combigan jest preparatem stosowanym w leczeniu jaskry. Jaskra to choroba, która polega na zwiększeniu ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Konsekwencją nieleczonej jaskry może być nawet utrata wzroku. Najważniejsze to zdiagnozowanie choroby i zastosowanie odpowiedniego leczenia. U Pani choroba jest już zdiagnozowana, zalecono odpowiedni lek, stąd w takiej sytuacji wskazane są wizyty kontrolne, które według decyzji okulisty powinny odbywać się co 2-3 miesięce. Gdyby zauważyła Pani niepokojące objawy - np. ból oka, łzawienie, pogorszenie wzroku, wtedy wskazana jest szybsza konsultacja z okulistą.

Pozdrawiam

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy