Krople żołądkowe a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Od 7 miesięcy biorę tabletki Yasminelle. Biorę je regularnie. Ostatnio w czasie siedmiodniowej przerwy miałam problemy z żołądkiem, w związku z tym w czwartym i piątym dniu odstawienia używałam kropli żołądkowych, w których skład wchodził dziurawiec. Wiem, że podobno osłabia on działanie tabletek, ale czy jeśli użyłam ich w czasie przerwy, to też? W szóstym i siódmym dniu odstawienia nie używałam już ich i definitywnie odstawiłam je. Po zakończonej przerwie zaczęłam brać tabletki. W piątym dniu brania tabletek kochałam się z chłopakiem (nie do końca, partner nie skończył we mnie). Niestety teraz naszły mnie wątpliwości, czy oby te krople brane w czasie odstawienia nie wpłynęły jakoś na skuteczność tabletek. Proszę o radę.

Witam serdecznie!
Substancje czynne dziurawca mogące wpływać na metabolizm tabletek antykoncepcyjnych najprawdopodobniej zostały wydalone w przeciągu wspomnianych 2-3 dni. Ryzyko obniżenia skuteczności preparatu, a tym samym zapłodnienia jest zatem znikome. Jeżeli dodatkowo stosunek był niepełny, to wydaje się, że może być Pani spokojna. Ewentualnie może wykonać Pani test ciążowy 14 dni po zbliżeniu, choć wydaje się to być postępowanie całkowicie profilaktyczne.
Pozdrawiam