Krostki na policzku u dziecka a alergia pokarmowa

Witam Mam pytanie. U mojego synka ( 4 miesiace) kilka dni temu pojawily sie krostki na lewym policzku, za uszkiem, pod koscia zuchwowa. Teraz zostaly tylko te na policzku ale pojawily sie tez na drugim. Karmie piersia. Wygladaja teraz jak wysuszone malutkie pecherzyki. Z daleka wygladaja jak plamki. Dodatkowo jak przytul sie ktoryms policzkiem to staje sie czerwony i cieply. Czy to sa potowki ? Czy alergia pokarmowa ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zmiany powinien zobaczyć pediatra. Najbardziej prawdopodobne są potówki, jednak na podstawie samego opisu nie można wykluczyć alergii pokarmowej, czy choroby zakaźnej.