Małe czerwone krostki wokół ust

Witam, synkowi (2 lata) pojawiły się małe czerwone krostki wokół ust i na brodzie, początkowo było ich kilka luźno rozrzucone, następnego dnia zrobiło ich się więcej i zlewają się. w podobnym pytaniu znalazłam odpowiedź, że może to być alergia. A po jakim czasie od odstawienia alergenu powinny zniknąć zmiany na buzi - zakładając że przyczyną jest alergia? I czy takie drobne krostki wokół ust to mogą być potówki w wyniku spocenia się podczas spania i zaślinienia? jeśli tak to w jakim czasie takie krostki powinny zniknąć? W żłobku Panie mnie poinformowały, że kropki się pojawiły po spaniu a był cały mokry - zasikał się przez sen i pewnie też spocił trochę. Dawniej miał podobne kropki od ślinienia się, ale nie w takiej ilości, czy może to być coś innego czy raczej to samo? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa oraz skłonna do podrażnień. Niestety bez możliwości obejrzenia zmian nie da się postawić rozpoznania. Zmiany mogą wynikać z alergii - zwykle jeżeli alergen zostanie wyeliminowany w przeciągu kilku-kilkunastu dni objawy ustępują. Jeżeli zmiany są potówka to powinny zniknąć samoistnie w kilka dni. Proszę twarz przemywać wodą, odstawić przypuszczalny alergen i obserwować. Jeżeli jednak po kilku dniach efektu nie będzie konieczna będzie  wizyta u pediatry i ocena skóry maluszka. Powodem mogą być nie tylko produkty pokarmowe, ale również stosowane produkty pielęgnacyjne.

Pozdrawiam