Krostki w okolicy odbytu

Witam. Moje pytanie dotyczy krostek czy jak to nazwać które pojawily mi sie jakis czas temu na odbycie ... nie wiem czym to jest spowodowane ... czy pogla przyczynic sie do tego depilacja ? i np. sa to wrastająće włoski ...? z czasem sie pojawilo ich wiecej i zaczelam sie tym martwic ... bede bardzo wdzieczna za jakokolwiek odp. porade ... z gory dziekuje Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy mogą być spowodowane podrażnieniem po depilacji, radziłabym szczególnie dbać o higienę tej okolicy, może Pani dezynfekować np Octeniseptem, ewentualnie zastosować maść z antybiotykiem dostępną w aptece bez recepty. Jeśli objawy nie ustąpią radzę udać się do dermatologa.
Pozdrawiam