Podrażniony, suchy i czerwony naskórek w okolicy odbytu

Mam podrażniony czerwony suchy aż schodzi mi na skórek koło odbytnicy, prosze o pomoc o podpowiedż na jakaś maść? dopiero ide na badania a strasznie mi dokucza uczucie nie komfortu. ;/

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

proszę spróbować maść Rectostop. Dostępna bez recepty.

Pozdrawiam.

Magdalena Mroczek

Witam, przyczyn podrażnienia odbytu jest wiele. Mogą to być przyczyny ogólne np. cukrzyca, przyczyny psychiczne, albo miejscowe. Aby zdiagnozować przyczynę najlepiej skonsultować się z lekarzem, który po diagnostyce przepisze specjalistyczne leki. Bez recepty w aptece można kupić maści zawierające np. tlenek cynku. Należy dbać o higienę, spożywać dużo błonnika i unikać zawilgocenia okolic odbytu w ciągu dnia.