Krostki z płynem na rękach - co je powoduje?

Witam! Jakiś czas temu pojawiły mi się krostki na palcach dłoni, były wypełnione jakby wodą. Strasznie swędzące a drapanie ich było ukojeniem. Krostki się przeniosły na zewnętrzna stronę dłoni i zamieniły się w czerwone placki na skórze. Po wizycie u dermatologa dostałam Fucidin, Belogent i tabletki Telfast 180. Po 2 tyg. stosowania była widoczna poprawa, placki czerwone zniknęły lecz w miejsce placków pojawiły się znów te krostki tym razem po bokach dłoni i wewnętrznej stronie dłoni. Proszę o pomoc! Pozdrawiam, Marta

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opis zmian może sugerować wyprysk kontaktowy. Jednak bez możliwości badania, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości aby postawić rozpoznanie.
Oprócz zastosowanego leczenia konieczna jest diagnostyka przyczyny pojawienia się zmian, czyli wykonanie testów alergicznych w kierunku wykrycia alergenu. Często przyczyną zmian są alergie na stopy metali, kosmetyki, produkty budowlane.
Konieczna jest ponowna wizyta u dermatologa oraz alergologa.

Pozdrawiam