Jaki lek na krostki na dłoniach?

Dobry wieczór, mam pytanko. Ostatnio wyskoczyły mi na palcach u dłoni, bąble z wodą z czarną kropką w środku. Jak to zdrapię robi się strupek, niezbyt ciekawie to wygląda. Czy jest jakiś lek, który mogę wykupić bez konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opis zmian może sugerować wyprysk kontaktowy. Jednak bez możliwości badania, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości aby postawić rozpoznanie. Może Pan spróbować zastosować leki antyalergiczne dostępne bez recepty w aptekach, jeżeli nie będzie efektu konieczne będzie silniejsza terapia.
Oprócz zastosowanego leczenia konieczna jest diagnostyka przyczyny pojawienia się zmian, czyli wykonanie testów alergicznych w kierunku wykrycia alergenu. Często przyczyną zmian są alergie na stopy metali, kosmetyki, produkty budowlane.
Konieczna jest wizyta u dermatologa oraz alergologa.

Pozdrawiam