Czy ropne krostki na dłoniach, między palcami i wewnątrz nich to alergia?

Wypryski, przypominające małe bąble wypełnione wydzieliną ropną. Występują u mnie tylko na dłoniach począwszy od palców, przestrzeni między nimi, jak również wewnątrz dłoni aż po nadgarstki. Pierwsze objawy pojawiły się około 3 miesiące temu. Pierwsze bąble pojawiły się na serdecznym palcu u lewej reki, potem zaczęły się rozprzestrzeniać. Nowe wypryski pojawiają się w nocy, gdyż zauważam je i odczuwam po przebudzeniu, nie swędzą, ale pieką przy dotknięciu, w ciągu dnia są mniej zauważalne, ale muszę uważać by nie rozdrapać żadnego z nich, bo tworzą się w tym miejscu czerwone suche w dotyku plamy, na które żaden krem (również kremy na alergie skórne i hipoalergiczne,kremy dla niemowląt itp.) nie pomaga. Ponadto w nocy zaczęły puchnąc mi dłonie co nie zdarzało się nigdy wcześniej, nawet w ciąży nie były spuchnięte do tego stopnia. Nigdy wcześniej nie występowały u mnie alergie skórne na detergenty lub pokarmy a mam 31 lat. Najbardziej niepokoi mnie fakt, że zauważyłam takie same wypryski - bąble w niewielkich ilościach u mojej 10-letniej córki w ciągu ostatnich kilku dni, wcześniej ich nie było. Maż i druga 3-letnia córka nie mają żadnych zmian. Proszę o poradę, czy przyczyną tych wyprysków na dłoniach może być alergia?

Witam serdecznie!

Jest prawdopodobne, że przyczyną opisanych przez Pana  objawów jest alergia (wyprysk kontaktowy). Powodem mogą być między innymi środki chemiczne, stopy metali. Jednak zmiany wymagają różnicowania między innymi z chorobami infekcyjnymi.
Konieczna jest wizyta u alergologa, do specjalisty tego konieczne jest skierowanie. Natomiast do dermatologa skierowanie nie jest konieczne.
Wskazane jest również wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych - powinny być one dobrane prze lekarza rodzinnego, po przeprowadzeniu badania lekarskiego i dokładnym zebraniu wywiadu.

Pozdrawiam