Swędzące krostki na dłoniach

Witam. Mam od jakiegoś czasu dziwne krostki na dłoniach (tylko na dłoniach). Swędzą niesamowicie, nie są czerwone, nie bolą. Gdy niektóre uda mi się wycisnąć leci mi płyn przeźroczysty. Co to może być? Woda? Krostki po wyciśnięciu dalej swędzą. Nie mam pojęcia od czego to może być. Proszę o odpowiedź. Czy krostki mogą świadczyć o alergii lub podrażnieniu? Nie miałem kontaktu z drażniącymi substancjami i nigdy nie zdiagnozowano u mnie alergii. Czy alergia mogła się pojawić nagle? A może to zupełnie coś innego, ale co dokładnie? Z jakim lekarzem powinnam skonsultować objawy w formie swędzących krostek na dłoniach? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. pozdrawiam!

Witam! Opisane zmiany najprawdopodobniej są wynikiem reakcji alergicznej (kosmetyki, detergenty, rękawiczki). Proszę spróbować zaobserwować który czynnik nasila występowanie zmian i spróbować go wyeliminować. Warto również skonsultować się z dermatologiem lub lekarzem POZ który zaordynuje odpowiednie, zmniejszające stan zapalny i uczucie swędzenia leki.