Krosty na plecach i ramionach

Witam ;) Mam 18 lat i za miesiąc studniówkę... Niestety mam na plecach i ramionach krosty (pryszcze), a odkrytą sukienkę, czy chodząc do studniówki do solarium wyleczę trochę skórę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Promieniowanie UV rzeczywiście może nieco zmniejszyć nasilenie trądziku. Tak naprawdę sugerowałabym jednak konsultację dermatologiczną i rozpoczęcie leczenia!

Solarium nie wyleczy skóry. Proszę udać się do dermatologa, lekarz przepisze odpowiednie preparaty lecznicze z antybiotykiem. Można również wykonac peeling medyczny i mikrodermabrazję. Po solarium chwila będzie spokoju ze skórą, później problem się nasili.