Krosty na policzkach u 15-miesięcznego dziecka

Około miesiąc temu u mojego 15-miesięcznego syna pojawiły się krosty na polikach. Sa to małe krostki od czasu do czasu pojawiła się jedna jakby w środku z ropą. Byliśmy u pediatry doradził aby nie podawać egzotycznych owoców nabiału jogurtów i wszystkiego co z czekoladą i smarować twarz maścią mediderm. Uczulenie raz jest mniejsze raz większe. Pojawia się czasem rumień na polikach. Wcześniej syn czegoś takiego wogole nie miał. Czy to może być AZS ? Dodam że ojciec dziecka choruje na łuszczyce.

Sylwester Kłos Dietetyk, Gdańsk

Witam serdecznie,

należy wykluczyć całkowicie nabiał poza jajami i gluten i dać podziałać diecie, bo to mogą być również nietolerancje pokarmowe. Kolejna przyczyną to również mogą być tzw. potówki.

Pozdrawiam,
http://sports-med.pl/