Krosty i grudki w okolicy smoczkowej na brodzie i policzkach

Witam u mojego 6 mirsiecznego synka na buzi pojawiły sie krosty i grudki w okolicy smoczkowej na brodzie i policzkach. Zapewne przez to ze wkłada twraz wszystko do buzi bo zabkuje. Pózniej wysypalo go na bezuszki czerwonymi krostkami i powoli schodzi a dziś wyczulam krostki w kolorze skory na lydkach. W diecie nie zmieniliśmy nic. Ale kupka czasem bywa rzadka i zielonkawa ( od kilku dni )syn ma apetyt i pije płyny. Czy to moze byc przez zabkowanie ?

Aleksander Ropielewski

Ząbkowanie na pewno nie jest przyczyną wysypki. Niestety nie mam możliwości oceny zmian skórnych. Być może jest to infekcja wirusowa lub bakteryjna albo też alergia skórna. W celu ustalenia przyczyny proszę udać się do pediatry.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski