Krosty w okolicy sutka po korzystaniu z basenu

Witam, Mam na imię Kamil , mam 14 lat. Od kilku dni w okolicach sutka mam małą chrostke. Co zrobić Czy może mieć to jakiś związek z tym ze jestem alergiek lub przez ostatnie kilka dni bardzo czesta kapalem sie w basenie z chlorem ?
MĘŻCZYZNA, 14 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Witam! Obecność zmiany najprawdopodobniej ma związek z nadkażeniem bakteryjnym skóry. Być może przyczyniły się do tego wizyty na basenie. Jeśli zmiana jest niewielka powinno pomóc odkażanie jej w domowych warunkach - np. spirytusem salicylowym lub smarowanie maścią z neomycyną (niektóre preparaty dostępne są w aptekach bez recepty).

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
sucha, alergiczna skóra często reaguje w taki sposób na różne czynniki w tym na wodę basenową. Jeśli nie są to krosty ropne wystarczy emolient, jeśli są należy zastosować choćby tribiotic kilka dni na noc.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty