Wyciskanie pryszczy przy Izoteku

Izotek. Wiem że wyciskanie pryszczy nigdy nie było wskazane. Ja zawsze gdy mnie bolał to wyciskałam, albo tak niechcący też wyciskam. Teraz biorę izotek i pytanie czy bardziej muszę uważać na to aby nie wyciskać czy jednak nie przeszkadza to w leczeniu. Jeśli jednak będę musiała się powstrzymywać od wyciskania to jak ? przykleić sobie coś ? wiem że są jakieś plasterki na pryszcze bezbarwne. może to ?

Każdy sposób jest dobry aby nie maltretować skóry. Najgorsze w wyciskaniu jest miażdżenie skóry i wciskanie treści ropnej w zdrową tkankę. Czyli najważniejsze jest delikatne traktowanie pryszczy i odkażanie. Warto też jednocześnie stosować kosmetyki na trądzik.

Warto starać się nie wyciskać krost, gdyż przy każdym wyciśnięciu pozostaje delikatny mikroubytek w skórze powodujący blizny, jeśli nie umie się Pani przed wyciskaniem powstrzymać proszę robić to przez chusteczkę higieniczną i po tym bezpośrednio zdezynfekować skórę np wódką lub spirytusem salicylowym.