Co robić z zakażeniem po wyciskaniu pryszczy?

Witam, wczoraj wyciskałam pryszcze na buzi w okolicy brody, dwa dni pózniej dostałam jakby zakażenia, okolice są czerwone, łuszczą sie delikatnie plus do tego wyglądają jak zapalenie skory, co robić

Dzień dobry, samodzielne wyciskanie pryszczy nie jest dobrym pomysłem, ponieważ tak jak w Pani przypadku często prowadzi do nasilenia problemu. Niedokładne usunięcia treści zaskórników najczęściej prowadzi do powstania zmian zapalnych. Ponadto nieumiejętność często doprowadza do uszkodzeń skóry, które predysponują do pozostania na skórze przebarwień pozapalnych oraz blizn. W celu doboru odpowiedniej pielęgnacji skóry trądzikowej redukującej pojawianie się zmian zapalnych sugeruję konsultację dermatologiczną lub kosmetologiczną. W razie ewentualnych pytań, proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.