Bolesne zmiany skórne podczas kuracji Izotekiem

Biorę izotek od 10 miesiący, a i tak przed okresem dostałam teraz 2 bolące i napełnioną wodą pryszcze (wiem bo niechcący wydusiłam). Czy Izotek mi pomoże ? A może w moim organizmie jest coś innego.

Retonoidy zmniejszają aktywność gruczołów łojowych, przez co skóra staje się mniej odporna i bardziej skłonna do podrażnień. Proszę zmian nie wyciskać ponieważ to pogorszy jej stan. W okresie leczenia należy pamiętać o tym by zapwewnić skórze odpowiednie nawilżenie i ochronę przed UV. Proszę traktować skórę jak wrażliwą