Bezbolesne zmiany skórne na prąciu

Witam. mam 15 lat i zaobserwowałem zmiany skórne na prąciu. Pojawiły się tam małe krostki (prawie niewidoczne), koloru skóry, nie swędzą, nie bolą. co to jest i jak się tego pozbyć? (dodam że w ciągu pół roku pojawiło się ich więcej i są bardzo blisko siebie)
MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu

Opryszczkowe "zimno"

Wywołana przez wirus HSV-1, pojawia się często w początkowym okresie choroby i objawia pieczeniem czy swędzeniem skóry ? mowa o opryszczce wargowej. Doktor Marcin Ambroziak udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego opryszczka często zostaje nazywana zimnem.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam!
Niestety podał Pan zbyt mało informacji, by wypowiedzieć się o potencjalnej przyczynie opisanych zmian. Przede wszystkim proszę napisać gdzie one dokładnie występują. Jeśli bowiem na trzonie prącia to najpewniej są to plamki Fordyce'a (objawem zaburzeń pracy gruczołów łojowych).

0

Witam, z opisu wynika, że są to grudki perliste, które nie wymagają leczenia. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty