Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zlikwidować zgrubienia na penisie?

Witam , mam od jakiegoś czasu zaczerwienione jakby krosty(zgrubienia) na penisie. Nie mam w związku z nimi żadnych dolegliwości. Chce po prostu wiedzieć od czego mogą być i jak je zlikwidować. Ma biały czubek ale nie da się jej wycisnąć.
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej są to plamki Fordyce'a. Są to małe, bezbolesne, blade lub białe plamki lub guzki o średnicy 1–3 mm, które mogą pojawić się na trzonie prącia, jądrach. Plamki Fordyce'a są objawem zaburzeń pracy gruczołów łojowych, które zwykle są powiązane z mieszkiem włosa. Pojawiają się w momencie zamknięcia ujścia przewodu wyprowadzającego gruczołu, co powoduje gromadzenie się w nim mas łojowych i ich perliste przeświecanie przez skórę. Są to zmiany fizjologiczne.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Szanowny Panie, bez obejrzenia zmian żaden szanujący się lekarz nic Panu nie doradzi. Wskazana konsultacja lekarska – urologa lub dermatologa. Pozdrawiam
RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy