Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krótka szyjka macicy: czy ma to związek z zajściem w ciążę?

Witam. Staram się o dzieko. Już pewien czas temu, przed planowaniem ciąży, byłam u lekarza, ale niestety troszkę go nie zrozumiałam. Powiedział, że w przypadku zajścia w ciążę, to w moim przypadku ciąża będzie wyczuwalna później z powodu mojej krótkiej szyjki czy jej kształtu. WłaVnie tego nie zrozumiałam. Z testami też kazał się wstrzymać. Kiedy najlepiej iść do ginekologa, aby potwierdził ciążę?Ostatni okres miałam 15 stycznia. 30 stycznia miałam dwudniowe plamienie i od tej pory nie miałam już nic. Prawdopodobne zajście w ciążę mogło nastąpić 30-31 stycznia lub 6-8 lutego! Proszę pomóżcie mi. 

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Stosowanie leków przeciwdepresyjnych w ciąży

Witam serdecznie!
Jeżeli lekarz rozpoznał problemy z oceną ciąży w badaniu USG dla rozpoznania ciąży może Pani wykonać test ciążowy z moczu lub krwi. Przyznam, że nie rozumiem, dlaczego ma Pani wstrzymać się z testami. O ile badanie USG jest badaniem subiektywym, oceniamy w zależności od doświadczenia badającego oraz sprzętu na jakim pracuje, to mechanizm testów ciążowych polega na ilościowym określeniu stężenia hormonu, wydzielanego jedynie w trakcie ciąży.
Jeżeli przypuszcza Pani, że mogło dojść do zapłodnienia może Pani wykonać test z krwi, znacznie pewniejszy, a następnie przedstawić go lekarzowi prowadzącemu.
Pozdrawiam.

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy