Krótkowzroczność a konieczność noszenia okularów

Witam, mam 20 lat. Ostatnio stwierdzono u mnie krótkowzroczność mam na prawe oko -0,75 i na lewo -0,5. Czy powinnam nosic okulary już na stałe czy tylko do oglądania tv, czy jazdy samochodem. Lekarz okulista powiedział że ta wada może sie poglębić.

Witam.
Przy tak małej wadzie proponuję nosić okulary w sytuacjach wymagających dobrej ostrości wzroku do dali , nie polecam ich nosić na stałe.
Pozdrawiam