Krótkowzroczność i suche oczy

Mam krótkowzroczność -4 i 23lata. Moje oczy są dość suche. Jeżeli np. wpadnie mi rzęsa to bez kropli do oczu się nie obejdzie. W kącikach oczu często zbiera mi się biały płyn. Byłam u okulisty pół roku temu i wszystko ok. Dzisiaj na około 10minut wzrok był jakby zamglony z lewej strony. Wydawało mi się jakby jakaś strużka światła skakała z lewej strony pola widzenia i zasłaniała część tekstu (objawy pojawiły się podczas czytania).40min przed tym uprawiałam sport (biegam regularnie).
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią objawy są dość niespecyficzne, przy czym najpewniej jest to skutek niedostatecznego nawilżenia narządu wzroku. Przede wszystkim proszę zatem regularnie używać kropli - sztucznych łez. Jeśli nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów, proszę ponownie skonsultować się ze specjalistą okulistą.