Krótkowzroczność u 18-latki

Mam 18 lat i jestem z Lublina, wadę wzroku- krótkowzroczność mam od 3 lat i wynosi ona -1,25 w lewym i -2,25 w prawym. Byłam u kilku lekarzy, ale nie otrzymałam szczególnej diagnozy, zostałam zlekceważona, jeden mówił, żeby nie nosiła okularów, a drugi jednak żeby nosić. To w końcu nosić czy nie? Nie wiem co zrobić. Proszę o komentarz w mojej sprawie. I czy jest jakiś dobry okulista w Lublinie, który mógłby mi fachowo pomóc. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie czy powinna Pani nosić okulary. -2,25 to jednak spora wada, więc bez wątpienia okulary pomogłyby Pani w codziennej aktywności życiowej. Sugeruję ponowną konsultację z lekarzem okulistą - najlepiej specjalistą z Kliniki Okulistyki.