Krótsza noga o 2 cm u 15-letniego syna

Syn ma 15 lat, ma krótszą lewą nogę o 2 cm. Nosi wkładkę do buta. Różnica w długości nóg zwiększała się na przełomie 5 lat. Czy jedyną nadzieja dla syna jest zabieg wydłużania kończyny kiedy przestanie rosnąć?

Dzień dobry,

Czym jest spowodowany skrót kończyny dolnej u Pani syna? Powszechnie przyjętą wielkością skrótu od której wydłużamy kończynę jest granica 3 cm,
Skrócenia mniejsze z powodzeniem można wyrównać wkładką do buta z ew. podbiciem obcasa. Przy skróceniu kończyny powyżej 3 cm, należy rozważyć leczenie operacyjne.

Pozdrawiam serdecznie.