Noga krótsza o centymetr u 14-letniej córki

Witam. Moja 14-letnia córka ma lew nogę krótszą o centymetr. od roku nosi wkładki. czy jest szansa żeby długość kończyn się wyrównała. Czy należy w tym celu wykonywać jakieś zabiegi, ćwiczenia

Szanowana Pani, różnica w długości konczyn do 1,5cm mieści się w graniach szeroko pojmowanej normy. Jeżeli córka nosi zalecone wkładki - powinna byc poddawana kontrolnemu badaniu ortopedycznemu co 6 miesięcy. Być może będzie trzeba wycofać się z tego zalecenia. Decyzja należy do kontrolującego ortopedy po przeprowadzeniu poza wywiadem badania klinicznego oraz ew. badań dodatkowych ( przede wszystkim rtg kregosłupa w całości na stojąco celem oceny ewentualnego skrzywienia). W przypadku "dorastających" często postepowaniem z wyboru jest rehabilitacja. Pozdrawiam