Krwawienie po oczyszczaniu jamy macicy

Witam, w czwartek (dziś jest sobota) okazało się, że mam ciążę obumarłą, był to 10 tc. Został mi założony cytotec, kiedy poroniłam po ok. 6 godzinach miałam zabieg czyszczenia macicy. Mam pytanie, ponieważ wczoraj już nie miałam plamień, dziś znowu krwawię i czuję co jakiś czas jakby skurcze. Jak długo to będzie trwać? Oraz kiedy będę mogła wypić alkohol lub zapalić papierosa?

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Krwawienie czy plamienie po łyżeczkowaniu może trwać nawet do 2 tygodni, po tym czasie dobrze by było zgłosić się na kontrolę do swojego ginekologa, a jeśli będzie się działo coś niepokojącego to nawet wcześniej. Co do alkoholu czy papierosów proszę się wstrzymać do całkowitego zaprzestania krwawienia. Pozdrawiam!