Krwawienie po zastosowaniu antykoncepcji awaryjnej po stosunku i brak okresu

10 listopada miałam niezabezpieczony stosunek. 14 godzin po nim wzięłam Escapelle. Po 4 dniach miałam 3-dniowe krwawienie. Od tego czasu nie mam miesiączki. Mam 30lat i bardzo nieregularne cykle (26 - 40 dniy), na co wcześniej (ostatnia kuracja 4 lata temu) się leczyłam. Pierwszy test ciążowy (mocz poranny) zrobiłam 18 grudnia. 5 kolejnych w 4-5 dniowych odstępach czasu do dziś. Wszystkie dały wynik negatywny. Nie mam żadnych dolegliwości - poza stresem. Czy mogę być w ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji może Pani wkluczyć ciążę jako przyczynę braku krwawienia. Jeśli miesiączka nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.