Ryzyko ciąży po szybkim zastosowaniu antykoncepcji hormonalnej

Witam! Mam 20 lat, mam nieregularne cykle zazwyczaj od 26 do 28 (rzadko 29) dni. Ostatnią miesiączkę miałam 08.01, dnia 16.01 odbyłam stosunek przerywany z moim chłopakiem, po czym bardzo się przestraszyłam i zażyłam tabletkę Escapelle (ok. 12 godzin po), wczoraj tj. 21.01 znów odbyliśmy stosunek tym razem z prezerwatywą, jednak ona się zsunęła i dokończyliśmy bez - na zasadzie stosunku przerywanego. Mój partner nie miał pewności czy zdążył, jednak wytrysk na pewno nie był w pochwie. Dziś znów zażyłam Escapelle. Czy jest prawdopodobieństwo, że będę w ciąży? Wiem, że taka dawka hormonu może rozregulować mój cykl, a podwójne użycie w tym samym cyklu osłabia jej skuteczność.

Witam! W obu zaistniałych sytuacjach ryzyko ciąży wyjściowo było niewielkie. Szybkie zastosowanie antykoncepcji alarmowej zdecydowanie obniżyło ryzyko ciąży do niemal zera. Jak słusznie Pani zauważyła, największym Pani problemem w najbliższym czasie mogą być ewentualne działania niepożądane związane z podwójnym zastosowaniem antykoncepcji alarmowej, takie jak nieregularne cykle, krwawienia międzymiesiączkowe, bóle brzucha czy głowy. Pozdrawiam