Ryzyko ciąży w 4. dniu cyklu

Witam! Czy jest możliwe zajście w ciążę w 4 dni cyklu w czasie menstruacji (zaczęła mi się 28. grudnia w piątek, a to zdarzenie miało miejsce we wtorek). Partner zagnieździł spermę w środku mojej pochwy. Nie wiem co mogę w takiej sytuacji zrobić. Dawno temu miałam podobny przypadek, ale zdarzyło się to w połowie cyklu i brałam tabl. Escapelle, ale w tej sytuacji, nie wiem czy to konieczne jest. Pozdrawiam!

Witam! Krwawienie miesięczne nie stanowi zabezpieczenia przed ciążą. Do określenia ryzyka zapłodnienia konieczna jest analiza wielu czynników, w tym długości Pani cykli. Jeżeli Pani cykle nie trwają krócej niż 25 dni, to w opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. Stosowanie antykoncepcji alarmowej wydaje się być bezzasadne, choć decyzja zależy od Pani. Pozdrawiam