Obliczenie dni płodnych a starania się o ciążę

Witam! Mam 24 lata i bardzo nieregularny okres: grudzień 14.11.2012, styczeń 9.01.2013 luty 4.02.2013. Staramy sie z narzeczonym o dziecko od kilku miesięcy i jak na razie nic z tego. Bardzo proszę o radę i pomoc, co w takiej sytuacji zrobić. Olga

Witam! Ustalenie dni płodnych na podstawie długości cykli możliwe jest przy dłuższej ich obserwacji. Z treści Pani zapytania wynika, że dwa ostatnie trwały odpowiednio 27 i 32 dni. Przy założeniu, że nie trwają one krócej niż owe 27 dni ani dłużej niż 32 dni, Pani dni płodne przypadają na 7-21 dzień cyklu. Kilkumiesięczne starania o dziecko nie są bardzo długim okresem. Większości par udaje się zajść w ciążę po około 3-6 miesiącach prób. Niepokojący jest dopiero brak ciąży po 12 miesiącach przy regularnych zbliżeniach. Pozdrawiam