Ryzyko ciąży i obliczenia dni płodnych

Witam!

Mój ostatni cykl trwał 27 dni, miesiączkę dostałam 30.01.2013 i trwała 6 dni. 3 lutego w trakcie okresu kochałam sie z narzeczonym, w trakcie stosunku, kiedy było już po wytrysku okazało się, że prezerwatywa została we mnie. Następnie kochaliśmy się 6 lutego i doszło do wytrysku we mnie, ale płytko, tuż przy wyjściu z pochwy. Taka sama sytuacja powtórzyła się 9 lutego (wczoraj). Nie mam śluzu wcale, piersi mnie nie bolą tylko delikatne skurcze podbrzusza, czyli nie ma objawów owulacji - jajeczkowania, nie wiem, nie znam się dobrze niestety. Bardzo chcę mieć dziecko, więc pytam czy w tym przypadku jest możliwość, że doszło/dojdzie do zapłodnienia?

Przypominam, że narzeczony nie spuścił się centralnie głęboko we mnie tylko tak płytko... Proszę o odpowiedź. Bo chcę wiedzieć, jakie są szansę, a nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła zrobić test ciążowy.

Witam!

Do wyliczenia dni płodnych konieczna jest analiza co najmniej 12 ostatnich cykli. W Pani opisie znajduję jedynie informacje na temat ostatniego. Przy założeniu, że miesiączkuje Pani regularnie, dni płodne przypadają na 7-16 dzień cyklu. W takiej sytuacji, dwa ostatnie zbliżenia należy uznać za niezabezpieczone, wiążące się z szansą na zapłodnienie. Oczywiście szanse na ciążę istnieją w każdej sytuacji bezpośredniego kontaktu nasienia z drogami rodnymi, ale jest ono tym większe, im zostanie ono złożone głębiej. Z opisu wynika, że w Państwa przypadku dochodziło jedynie do wprowadzania ejakulatu do przedsionka pochwy, co niestety wydłuża plemnikom drogę do komórki jajowej obniżając szansę poczęcia. Jeżeli zależy Pani na zajściu w ciążę powinna Pani zachęcić narzeczonego do pełnej penetracji, najlepiej na dobę - dwie, przed owulacją. Pozdrawiam