Ryzyko ciąży po stosunku odbytym tuż po miesiączce

Dziewczyna skończyła okres dzień przed stosunkiem, a ma nieregularny okres. W czasie stosunku wytrysk nastąpił zaraz po wyjęciu penisa z pochwy. Jest możliwość zajścia w ciążę?

Witam serdecznie! Wspomniany stosunek bezwzględnie należy uznać za niezabezpieczony. W obecnej sytuacji ryzyko ciąży uzależnione jest jednak od fazy cyklu, w której doszło do zbliżenia. Niestety w swoim zapytaniu nie precyzuje Pan, ile trwają cykle partnerki (najkrótszy i najdłuższy cykl), przez co niemożliwe jest ustalenie, czy w dniu zbliżenia partnerka miała dni płodne czy też nie. Przy założeniu, że cykle partnerki nie trwają krócej niż 26 niż ryzyko ciąży wydaje się być znikome. Dla wykluczenia ciąży wskazane jest wykonanie testu ciążowego, jednak nie wcześniej niż 14 dni po zbliżeniu. Pozdrawiam