Zastosowanie dwóch tabletek Escapelle w jednym cyklu miesiączkowym

Witam. 2.01 odbyłam z mężem ryzykowny stosunek bez zabezpieczenia i po 36h zażyłam escapelle, to był mój 11 dzień cyklu. 5 dni później zsunęła nam się prezerwatywa, a więc także stosunek ryzykowany. Połknęłam drugą tabletkę escapelle po niecałych 5 godzinach od stosunku, był to 17 dzień cyklu. Czy jest nadal duże ryzyko ciąży, gdy zastosowałam tą tabletkę dwa razy w tym samym cyklu, dużo obniża się jej działanie? Czy powinnam spodziewać się krwawienia, po jakim czasie?

Bez obaw. Zasadą jest, aby stosować jedną dawkę po każdym niezabezpieczonym współżyciu. Ale jest to metoda tylko alarmowa i nie należy jej nadużywać. Proszę zgłosić się do ginekologa po konkretną i trwałą antykoncepcję.