Krwawienie podczas stosunku - co jest przyczyną braku miesiączki?

Mam 17 lat. Miałam regularne okresy. Ostatnio co miesiąc miesiączka spóźnia mi się kilka dni, ale zazwyczaj mogłam odczuć ból piersi i napięcia przed. Tym razem nie zauważam żadnych objawów. Ostatnio okres miałam 19 stycznia. Kilka dni temu podczas stosunku krwawiłam i od tamtego dnia mam jasne plamienie, w małych ilościach. Robiłam test z 2 tygodnie temu, wynik negatywny. Co może być powodem braku miesiączki?

Witam serdecznie!
Po wykluczeniu ciąży, jako najczęstszej przyczyny braku miesiączki, istnieje wiele przyczyn podobnych dolegliwości. Zwykle zanik krwawienia związany jest z przewlekłym stresem, rozpoczęciem diety, przewlekłym wysiłkiem, zmianą klimatu. Jeżeli wspomniane sytuacje nie miały u Pani miejsca w obecnym cyklu, należy zastanowić się nad możliwością wystąpienia zaburzeń w obrębie układu rodnego, mi.in zaburzeń hormonalnych, nadżerki, endometriozy, miejscowej infekcji. Powyższe choroby mogą także powodować plamienia międzymiesiączkowe oraz kontaktowe.
Możliwość rozpoznania daje jedynie badanie ginekologiczne, dlatego zachęcam do wizyty u specjalisty.
Pozdrawiam.