Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwawienie podczas stosunku - co jest przyczyną braku miesiączki?

Mam 17 lat. Miałam regularne okresy. Ostatnio co miesiąc miesiączka spóźnia mi się kilka dni, ale zazwyczaj mogłam odczuć ból piersi i napięcia przed. Tym razem nie zauważam żadnych objawów. Ostatnio okres miałam 19 stycznia. Kilka dni temu podczas stosunku krwawiłam i od tamtego dnia mam jasne plamienie, w małych ilościach. Robiłam test z 2 tygodnie temu, wynik negatywny. Co może być powodem braku miesiączki?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Witam serdecznie!
Po wykluczeniu ciąży, jako najczęstszej przyczyny braku miesiączki, istnieje wiele przyczyn podobnych dolegliwości. Zwykle zanik krwawienia związany jest z przewlekłym stresem, rozpoczęciem diety, przewlekłym wysiłkiem, zmianą klimatu. Jeżeli wspomniane sytuacje nie miały u Pani miejsca w obecnym cyklu, należy zastanowić się nad możliwością wystąpienia zaburzeń w obrębie układu rodnego, mi.in zaburzeń hormonalnych, nadżerki, endometriozy, miejscowej infekcji. Powyższe choroby mogą także powodować plamienia międzymiesiączkowe oraz kontaktowe.
Możliwość rozpoznania daje jedynie badanie ginekologiczne, dlatego zachęcam do wizyty u specjalisty.
Pozdrawiam.

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy