Krwiak i zwapnienie w płacie wątroby

Witam. Na USG doktor przypadkiem wykryl krwiak ale jest teraz zeapnieni. Jakos tak to powiedzial. 24mm x 10mm. W prawym placie watroby. Czy to cos powaznego. ? To sie leczy.? Gdzie mam sie dalej zglosic. ? Co to w koncu jest. ? Krwiak i zwapnieni. Jak to rozumiec.

- to tylko zmiana miejscowa, zwyrodnieniowa, bardzo mała, niegroźna
To sie leczy?
- nie, wystraczy obserwacja czyli co około 6-12 miesięcy USG kontrolne
Gdzie mam sie dalej zglosic?
- lekarz kierujący na USG powinien zająć się dalszym prowadzeniem pacjenta lub wystarczy lekarz rodzinny
Co to w koncu jest? Krwiak i zwapnieni. Jak to rozumiec?
- to jakiejś miejscowe wynaczynienie krwi w miąższu wątroby w zejściowym stanie czyli zwapnieniem