Zwapnienie wewnątrz wątroby w 23. tygodniu ciąży
Witam,mam na imie Irena i jestem w 23tyg.ciazy.Dzis USG wykazalo ze dziecko ma plamke tzn.zwapnienie wewnatrz watroby,pani powiedziala zeby sie nie przejmowac i trzeba to poki co obserwowac,ze moze samo zniknac,no ale to jednak watroba wiec mam obawy,skad sie to wzielo i czy oznacza to cos groznego i powaznego?Dodam ze poza tym wszystko z rozwojem dziecka w porzadku,wazy 770g i ma 25cm.Prosze o porade,dziekuje

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Na tym etapie rozwoju dziecka nie da się ustalić przyczyny ani postawić dokładniej diagnozy tej zmiany, wskazana jest obserwacja teraz oraz po narodzinach dziecka.
Pozdrawiam