Co oznaczają badania w kierunku przewlekłych chorób zapalnych jelit w 23 tygodniu ciąży?

Witam, Jestem w 25 tc. Przed ciaza mialam male plamienia krwi na papierze toaletowym po oddaniu stolca. Lekarz nic na ten temat nie powiedzial. Teraz od marca kiedy pojde do toalety mam za kazdym razem mnustwo krwi na stolcu, papierze toaletowym i woda w toalecie jest cala czerwona. Obecne sa skrzepy krwi za kazd razem. Tak to wyglada kilka razy dziennie. Lekarz stwierdzil ze to hemoroidy i ze poki jestem w ciazy zebym zostawila jak jest, jednak ja nie odczowam zadnego bolu ani pieczenia. Po badaniu ginekologicznym, doktor powiedzial ze nie wyczowa zadnych hemoroidow i to na pewno nie to. od ponad roku mam podwyzszone CRP okolo 27. Zrobilam badania panel przewlekle choroby zapalne jelit, jednak dopiero dostalam wyniki: Panel Przewlekłe choroby zapalne jelit (ICD-9: ) P.ciała przeciw kom. kubkowym jelita ujemny Przeciwciała pANCA ujemny Anty- laktoferyna związana z DNA ujemny Anty- Saccharomyces cerevisiae ujemny Przeciwciała rPAg1/rPAg2 ujemny Przeciwciała rPAg2- GP2 ujemny co oznaczaja te wyniki ? aktualnie przebywam za granica i do lekarza mam dopiero za miesiac a niestety tutaj nie chetnie wysylaja na dalsze badania. dodam jeszcze ze od jakiegos czasu mam bola zoladka kiefy jem i musze odstawic jedzenie i chwile odczekac aby je dokonczyc. Przed oddaniem stolca z rana mam skurcze zoladka, czasami wystepuje mocna biegunka. stolce sa raczej miekkie. mam 26 lat. dziekuje za odpowiedz bo juz nie wiem czy naprawde zostawic tak obfite krwawienia i sie tym nie przejmowac jak mowi lekarz a troche mnie to martwi. dziekuje i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Czy było wykonane badanie per rectum? Wskazana konsultacja lekarza chirurga ogólnego i Ew gastroenterologa