czy to może być Zespół Jelita Drażliwego czy nie?

Wyprozniałam się 3 razy dziennie nagle dostałam zaparć przez 4 dni już nie oddałam stolca a odstawilam słodycze i wogole nie pije napoji gazowanych. Nie zauważyłam wogole żadnej krwi na papierze toaletowy. A teraz zamiast oddać stolec to cały czas mam gazy. A i jeszcze jedno jak mam gazy to tylko zauważam na papierze toaletowy żółty śluz. A jeśli chodzi o zaparcia to miałam już nie raz ale wszystko wracało do normy. Dodam że jadłam dużo słodyczy a przede wszystkim wafelków w czekoladzie kilka razy dziennie czasami zjadłam coś normalnego tzn obiad lub kolacje. I moje pytanie czy to może być Zespół Jelita Drażliwego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry, jest to prawdopodobne, proszę udać się do lekarza rodzinnego lub gastroenterologa celem ustalenia najlepszego sposobu leczenia.