Co mogą oznaczać luźne stolce u 23-latka?

Witam, od dluzszego czasu męczą mnie luzne stolce, 2-3 razy dziennie w godzinach takich samych mniej wiecej, w ktorych oddawalem normalny stolec. Czasami czuje swedzenie odbytu oraz niepelne wyproznienia, nie raz widywalem krew na papierze toaletowym, swieza czerwona. Naczytalem sie w internecie o raku jelita grubego i mam pytanie, czy w tak mlodym wieku jest to mozliwe? Czy mozliwa jest jakas inna choroba?

Lek. Michał Lenard

Niestety, rak możliwy jest również w młodym wieku, ale mogą to być również inne choroby (np. żylaki odbytu, nieswoiste zapalenie jelit). Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który zleci Panu podstawowe badania i skieruje do specjalisty w celu dokładnej diagnostyki i leczenia. Pozdrawiam!