Czy jest większe ryzyko nowotworu po przeszczepie?

Czy pacjenci po przeszczepach przyjmujący leki immunosupresyjne są bardziej narażeni na rozwój nowotworu? Czy w ich przypadku rak, np. jelita grubego może rozwinąć się znacznie szybciej niż u ogólnej populacji?
KOBIETA, 29 LAT 6 miesięcy temu

Dzień dobry , długotrwałe przyjmowanie leku immunosupresyjnych powoduje zmniejszenie odporności i może przyczyniać się do częstszego powstawania nowotworów w porównaniu ze średnią w populacji. z.żurawski