Czy osoba po przeszczepie wątroby może zrobić sobie tatuaż?

09.10.2013r. Miałem przeszczep wątroby z powodu AIH. Chciałbym dowiedzieć się czy mógłbym zrobić sobie tatuaż i nie zagroziloby to mojemu życiu.

Raczej odradzam. Nawet w renomowanym gabinecie może dojść do zakażenia głównie wirusami np. zapalenia wątroby lub innego zakażenia patogenami, a przyjmuje Pan leki immunosupresyjne, które znacznie obniżają odporność.