Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwiak podkosmówkowy w I trymestrze ciąży

Witam! Jestem w 12 t.c., w którym po brązowym plamieniu zgłosiłam się natychmiast do lekarza. Wykryto u mnie niezbyt dużego krwiaka i zalecono bezwzględne leżenie w łóżku. Z leków - luteina 2x2, No-spa 3x1 i magnez. Po dwóch dniach leżenia (wstawanie tylko do toalety) dalej pojawiają się nieznaczne brązowe plamienia. Czy jest to normalny objaw? Czy oznacza to wchłanianie się, czy opróżnianie krwiaka? Jak długo mogą trwać takie plamienia? I czy oprócz No-spy można jeszcze coś robić, żeby nie wywoływać skurczy macicy? Jakie są szanse na pozbycie się takiego krwiaka w 12 t.c.?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam! Jeśli chodzi o krwiaki podkosmówkowe wykrywane w I trymestrze ciąży to bardzo często zanikają one samoistnie do 20 tygodnia ciąży i nie mają żadnego wpływu na jej dalszy przebieg. Tak więc zwłaszcza jeśli są one niewielkich rozmiarów (tak jak u Pani), mają szansę na samoistne wchłonięcie się. W leczeniu plamienia czy krwawienia przy obecności takiego krwiaka stosuje się dokładnie takie leki, jakie Pani zalecono oraz leżenie i unikanie aktywności fizycznej. Nic więcej nie da się zrobić. Nie da się też niestety przewidzieć, kiedy to plamienie ustanie i kiedy dokładnie krwiak się wchłonie. Trzeba po prostu cierpliwie czekać stosując się do zaleceń lekarzy. Pozdrawiam!

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy