Krwiste biegunki, bolesność podbrzusza a wyniki morfologii krwi

Podwyższone gra, obniżone lym,glukoza wysoka, crp 27, bole podbrzusza i pachwin powodujace sile skurcze nog, krwiste biegunki lub bardzo skąpe krwiste stolce 2 lub1 raz w tyg. Temp. Ok 37 nawet do 38, co mi dolega?

Marta Mielniczuk

Witam, powinna się Pani zgłosić do lekarza. Podwyższone crp i poziom granulocytów mogą świadczyć o biegunce bakteryjnej. Konieczny jest w tym przypadku posiew kału i antybiotykoterapia. Druga możliwość to nieswoiste zapalenia jelit, konieczna jest tu szersza diagnostyka (m.in.badanie endoskopowe). Skurcze w nogach mogą być wynikiem zaburzeń elektrolitowych spowodowanych biegunką. Pozdrawiam