Wyniki badania krwi 23-letniej kobiety

Witam, dzisiaj odebrałam wyniki krwi. Te odczynniki są zaznaczone jako nie mieszczące się w normie: MCV [fl] 102 [ ] ; MCHC [g/dl] 30.2 [-] ; LYM% [%] 53.0 [ ] ; GRA% [%] 42.8 [-] oraz podaję rozmaz krwi obwodowej: granulocyty podzielone[%] 36 , granulocyty kwasochłonne[%] 2 , limfocyty[%] 62. Jak interpretować wyniki? Czy to w jaki sposób odbiegają od normy jest powodem do obaw? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Podwyższony poziom limfocytów może świadczyć o infekcji wirusowej.
Pozostałe parametry nieznacznie odbiegają od normy i nie są niepokojące, za jakiś czas proszę wykonać kontrolną morfologię.
Pozdrawiam.