Krzywa cukrowa i glukoza na czczo

Witam ! Proszę o interpretację wyników : 1. krzywa cukrowa: glukoza na czczo 126,8 mg/dl po 1h po 75g glukozy 217,5 mg/dl po 2h po 75g glukozy 128,6 mg/dl (4 -5 dni) wcześniej badania wykazały na czczo za pierwszym razem 128 mg/dl za drugim razem 113,8 mg/dl , czy to już cukrzyca? czy duże prawdopodobieństwo wystąpienia cukrzycy? 2. o czym świadczą wyniki : cholesterol całkowity w surowicy 230 mg/dl cholesterol HDL w surowicy 48 mg/dl triglicerydy w surowicy 168,5 mg/dl LDL 149 mg/dl BASO

Dzień dobry,,

Ma Pan dwa oznaczenia glikemii na czczo >=126 mg/dl, co uprawnia już do postawienia rozpoznania cukrzycy. Proszę skontaktować się ze specjalistą diabetologiem, który zaleci odpowiednie postępowanie. Hiperlipidemia - za wysoki cholesterol również wymaga leczenia, w cukrzycy zaleca się, aby m.in. stężenie cholesterolu całkowitego było poniżej 175 mg%, konieczna jest modyfikacja trybu życia, m.in. diety, redukcja masy ciała, wysiłek fizyczny, a jeśli to nie pomoże, to farmakologiczne leczenie hiperlipidemii, celem uniknięcia powikłań.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz